lakierowanie

Lakier samochodu bardzo często jest narażony na liczne uszkodzenia oraz zarysowania. Mogą być one spowodowane przez odpryskujące kamyki, które ulatują spod kół auta jadącego przed nami, opady gradu, nieuwagę innych kierowców na parkingach, a nawet powstać w czasie zderzenia z innym autem.

Zarówno przy niewielkich zarysowaniach, jak i nieco większych zniszczeniach warto zastanowić się nad oddaniem samochodu do profesjonalnego lakiernika. Specjalista będzie wiedział, jakie zabiegi wykonać w przypadku określonego rodzaju zniszczeń i których preparatów użyć podczas renowacji karoserii. Lakierowanie jest niezwykle trudną sztuką, dlatego też nie powinniśmy wykonywać tego zabiegu samodzielnie, jeśli nie chcemy pogorszyć wizerunku karoserii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dowiedzieć się, jakie produkty w swojej pracy wykorzystuje dobry lakiernik. Przedstawiamy kilka z nich!

Podkład

Przed nałożeniem podkładu należy najpierw dokładnie oczyścić, oszlifować i zmatowić powierzchnię pojazdu. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego podkładu. Profesjonalni lakiernicy niezwykle często wykorzystują w swojej pracy produkty marki Debeer. Charakteryzują się one wysoką jakością i schną szybko nawet wtedy, gdy temperatura powietrza nie jest zbyt wysoka. Mogą być aplikowane na powierzchnie aluminiowe, stalowe, ale też ocynkowane. Niektóre produkty tego typu są przystosowane do nakładania „na mokro”.

Lakiery

Niezwykle istotny jest wybór wysokiej jakości preparatów do lakierowania. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrane emulsje są produktami z wyższej półki, szukajmy tych, które posiadają oznaczenie RAL. Nazwa ta jest równoznaczna z otrzymaniem najwyższej jakości produktów oraz usług przeprowadzonych w bardzo profesjonalny sposób. Znak ten jest najczęściej spotykany na etykietach farb samochodowych. Lakiery RAL możemy otrzymać niemalże w każdym kolorze. Bogata paleta barw została opracowana, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

Utwardzacz do farby

Utwardzacz do farby akrylowej powinien być dodawany zawsze podczas lakierowania samochodu. Pozwala on na kontrolowanie procesu schnięcia mieszanki lakierniczej. Pozytywnie działa również na zwiększenie przyczepności lakieru. Dzięki utwardzaczowi możemy sprawić, że jakość krycia będzie znacznie dokładniejsza. Ponadto ten preparat zabezpiecza lakierowaną powłokę przed szkodliwym wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Utwardzacz do lakieru nie tylko pozwala uzyskać błyszczącą powierzchnię pojazdu, ale także zapobiega powstawaniu plam, smug oraz nieestetycznie wyglądających pasków.