W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć takiego kierowcę, który nie doceniłby piękna lśniącego lakieru samochodowego. Idealnie wypolerowane auto prezentuje się jak diament, dlatego też warto zainwestować w systematyczne polerowanie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się, dlaczego warto postawić na krążki do polerowania i jakie narzędzia dodatkowe warto wybrać do tego celu.

Niezawodny krążek ścierny na rzep

Porządny krążek ścierny zagwarantuje precyzyjną obróbkę materiału, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości produkty od renomowanych producentów. Osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia w polerowaniu powinny postawić na delikatną pastę, która będzie bardzo bezpieczna dla lakieru. Pamiętać należy także i o tym, aby podczas polerowania nie dociskać za mocno wibrującego krążka polerskiego, ponieważ w ten sposób bardzo łatwo usunąć grubą warstwę powłoki. Wybierając nowy krążek do usuwania kleju warto zwrócić szczególną uwagę na jego gradację.

Jakie są zalety krążków ściernych?

Największą zaletą krążków ściernych jest przede wszystkim to, że bardzo dokładnie usuwają drobne zarysowania na lakierze, i co najważniejsze, znacząco przyśpieszają polerowanie auta. Nie można zapominać również o tym, że krążki do polerowania redukują zużycie past polerskich. Dzięki krążkom prace polerskie są o wiele prostszym zadaniem, dlatego też, jest to najlepszy wybór dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polerowaniem.

Profesjonalna polerka obrotowa

Aby w 100% wykorzystać potencjał krążków do polerowania warto zainwestować w porządną polerkę obrotową. Wysokiej klasy sprzęt można kupić już od 200 zł, dlatego też warto rozejrzeć się za tego typu narzędziem polerskim. Korzystając z polerki obrotowej pamiętać należy o tym, aby używać jedynie past, które przeznaczone są do polerowania mechanicznego. Aby lepiej odprowadzać ciepło, warto tarcze polerki zwilżyć dodatkowo wodą. Specjaliści zalecają, aby w szczególności uważać na krawędziach blach, gdzie bardzo łatwo jest przegrzać lakier.

O czym należy pamiętać podczas polerowania?

Kierowcy, którzy używają głównie pasty “zgrubnej” powinni unikać twardych krążków do polerowania. Co prawda dzięki takiemu połączeniu można usunąć nawet bardzo głębokie rysy, ale wówczas samochód straci swój połysk. Wybierając twardy krążek do usuwania kleju, należy unikać polerek wibracyjnych, ponieważ przy takim zestawieniu można uszkodzić lakier samochodowy. Najlepiej sprawdzą się maszyny typu “dual action” z oryginalnymi krążkami ściernymi, dzięki którym można perfekcyjnie wypolerować nawet bardzo zaniedbały lakier. Niestety sprzęt tego typu to wydatek ponad 1000 zł.