Twoje pierwsze rękawice motocyklowe będą wykorzystywane głównie w mieście lub ewentualnie w trasie. Jest to niezbędna część anturażu każdego motocyklisty. Przed zakupem rękawic dobrze abyś dowiedział się nieco o ich rodzajach, wykonaniu oraz poznał wskazówki dotyczące ich nabycia, a to wszystko znajdziesz poniżej.

Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek ile musisz przeznaczyć na taki produkt, jakim są rękawice motocyklowe, to odpowiedź jest jedna – jak zwykle sporo. Przedział cenowy zaczyna się od kilkudziesięciu złotych i kończy przy granicy tysiąca złotych. Jak się na pewno domyślasz, cena idzie w parze z jakością. Rękawice motocyklowe produkowane są przede wszystkim ze skóry bydlęcej lub z rzadko spotykanej skóry kangurzej. Jest to materiał niesamowicie wytrzymały, dzięki czemu zyskujemy na tym wygodę oraz co najważniejsze – bezpieczeństwo. Rękawice możemy podzielić na 7 zasadniczych kategorii:

  • Rękawice uniwersalne – to takie, które mają wiele odmian materiałów z których zostały wyprodukowane (skóra, tekstylia, połączenie skóry i tekstyliów). Zalicza się je do tych, nieposiadających membrany. Protektory są obszyte skórą, lub pozostawione na zewnątrz, dzięki czemu mogą w łatwy sposób dopasować się do określonego typu kombinezonu motocyklowego.
  • Rękawice sportowe – pochodzą z gatunku tych, które zapewniają świetną wentylację, w wyniku czego idealnie sprawdzają się w czasie gorących dni. Dodatkowo zawierają komplet protektorów.
  • Rękawice torowe – używamy je wtedy, gdy nasz motor służy głównie do celów sportowych. Charakteryzują się tym, że leżą ciasno na dłoni, a ilość protektorów jest naprawdę spora. Ich priorytetem jest bezpieczeństwo.
  • Rękawice zimowe – jak z pewnością się domyślasz, to rękawice na mroźne dni. Są zdecydowanie grubsze od pozostałych i zawierają membranę. Produkowane są głównie z wykorzystaniem materiałów tekstylnych.
  • Rękawice letnie – do ich produkcji użyto siatkowanego materiału, który jest niesamowicie przewiewny. Pojawiają się w wersjach z mankietem, jak i bez niego.
  • Rękawice crossowe – przeznaczone wyłącznie do jazdy w terenie. Wyróżniają się materiałem odpornym na ścieranie oraz znakomitą wentylacją.
  • Rękawice przeciwdeszczowe – jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z materiału nieprzemakalnego. Maja jedną kluczową wadę – nie zapewniają odpowiedniego komfortu. Należy pamiętać o tym, że zakładamy je na normalne rękawice.

Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo

Skoro już dowiedziałeś się trochę o rękawicach oraz zastanowiłeś się nad ich rodzajem, to przyszła pora na kilka wskazówek dotyczących ich zakupu.

Wygoda przede wszystkim

Rękawiczki muszą być wygodne. Zwróć uwagę na zewnętrzne szwy, czy aby na pewno znajdują się na całej powierzchni rękawic, a nie tylko na trzech palcach.

Zorientuj się czy rękawice mają komplet protektorów

Protektory chronią Twoją dłoń, dlatego przyjrzyj się ich ilości. Nie przestrasz się jeśli nie zauważysz ich od razu, bo mogą być one ukryte pod warstwą skóry.

Postaw na rękawice GORE-TEXOWE

Gore-tex zdecydowanie lepiej sobie radzi, niż zwykłe membrany. Na pewno podczas okresów mroźnych, czy deszczowych będzie dla Ciebie komfortowy, jednak przy wysokich temperaturach może niepotrzebnie grzać dłoń.

Uważaj na podróbki firmowych modeli

Przy zakupie, zwróć uwagę czy Twój model rękawic posiada znak CE, czyli czy jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.