Robi się coraz chłodniej, nadchodzą pierwsze zimne dni, a wyjście poza dom sprawia, że mamy ochotę zaraz do niego wrócić. Jednak na to, żeby siąść na motor i zrobić sobie małą przejażdżkę zawsze jest pora. Wystarczy wyposażyć się w odzież termoaktywną, która w chłodniejsze dni sprawi, że na motocyklu będzie nam ciepło, a w upalne dni – chłodno.

Działanie bielizny termoaktywnej

Najważniejszym zadaniem odzieży termoaktywnej jest właściwe odprowadzanie potu z naszego ciała. Należy zwrócić uwagę, że mokre ciało po niedługim czasie zacznie się wychładzać, jeśli nie zadbamy o odpowiednią odzież. Dlatego ważne jest, aby mieć na sobie bieliznę termoaktywną, a nie zwykłą bawełnianą. Ten typ odzieży ma to do siebie, że chłonie znacznie więcej wilgoci niż materiał syntetyczny. Bielizna termoaktywna jest w stanie na bieżąco pozbywać się nadmiaru wody i co najważniejsze zapewni nam odpowiednią izolację termiczną, nie dopuszczając przy tym zimnego powietrza do naszego ciała. Dodatkowo jest tak zaprojektowana, aby uciskała ciało w danym miejscu zmniejszając przy tym wstrząsy i wibracje oraz zapobiegała mikrourazom.

Zadbaj o świeżość swojej odzieży

Coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że bielizny termoaktywnej nie powinno się zbyt często prać. Otóż takie myślenie jest błędne. O higienę naszych ubrań musimy zadbać po każdym użyciu. Dzięki temu będą one zachowywać swoje właściwości, skutecznie odprowadzać pot i co ważne – ładnie pachnieć. Pamiętaj, aby przed ich włożeniem do pralki zapoznać się z poradami producenta odnośnie sposobu prania.

Grubość materiału ma znaczenie

Jeśli jesteś na kupnie odzieży termoaktywnej, to musisz wiedzieć że grubość materiału w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Wyróżniamy trzy grubości bielizny:

  • Cienka – skierowana jest głównie do osób uprawiających sporty motocyklowe. Polecana jest przy wysokich temperaturach oraz przy sporym wysiłku fizycznym.
  • Średnia – taki typ grubości bielizny wykorzystamy podczas przejażdżki w normalnych temperaturach. Dostarczy nam odpowiedniej ilości ciepła oraz sprawnie odprowadzi pot z naszego ciała.
  • Gruba – w tym przypadku najważniejsza jest izolacja cieplna. Wówczas jazda w bardzo niskich temperaturach nie będzie sprawiać większych problemów. Jednak należy pamiętać, że taki materiał ma mniejsze predyspozycje do odprowadzania wody.

Termoaktywny motocyklista

Producenci odzieży termoaktywnej mają w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów, wśród których znajdziemy: kołnierze wielofunkcyjne, maski neoprenowe, koszulki, skarpety, kalesony, rękawice, rajstopy, bluzy czy nawet całe kombinezony. A więc w zasadzie możesz ubrać się w odzież termoaktywną od stóp do głów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.