Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale odzież motocyklowa jest bardzo ważna, ponieważ poprawia nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Podstawowym elementem garderoby każdego pasjonaty motocykli jest m.in. kurtka motocyklowa, która chroni górną część naszego ciała. A więc jak wybrać dobrą kurtkę i jakimi kryteriami kierować się przy jej wyborze ?

Funkcjonalność i bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu

Przede wszystkim kurtki motocyklowe mają zapewniać bezpieczeństwo i chronić ciało przed urazami w czasie upadków. Coraz więcej osób zwraca uwagę także na jakość oraz rodzaj materiałów(skóra, tekstylia) czy na dodatkowe udogodnienia jakim jest choćby nawet specjalna kieszeń na butelkę na wodę. Spore znaczenie ma kolor naszej kurtki. Powinniśmy być skłonni raczej do jasnych kolorów, ponieważ zwiększa to naszą widoczność na drodze. Dodatkowo podczas jazdy w upalne dni jasne kolory nie „pochłaniają” promieni słonecznych. Ponadto każda kurtka powinna mieć dobry system wentylacji, dzięki któremu podczas jazdy nie odczujemy wysokiej temperatury. Pod uwagę musimy wziąć także odwrotną sytuację, w której kurtka motocyklowa ma chronić przed zimnem. To także ważny aspekt, w którym bierze się pod uwagę głównie ochronę przed przewianiem odcinka lędźwiowego. Jednak należy pamiętać, że odzież motocyklowa ma być funkcjonalna, a nie ładna.

Wybierz produkt mądrze

Przy dobieraniu kurtki motocyklowej kieruj się naszymi kilkoma poradami, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Przymierz kurtkę przed jej zakupem

Jest to bardzo ważna czynność przy wyborze kurtki, ponieważ poprzez właściwy wybór rozmiaru będziemy czuć się swobodnie i komfortowo. Należy pamiętać, by przy mierzeniu kurtki zwrócić uwagę na to, aby rękawy nie odsłaniały nadgarstków.

Zwróć uwagę na wyposażenie

Wszystkie kurtki motocyklowe powinny być wyposażona w specjalne ochraniacze osłaniające nasze łokcie oraz plecy.

Zwróć uwagę na wnętrze

Podczas zakupu kurtki warto upewnić się czy posiada ona membranę chroniącą przed wodą i wilgocią oraz przyglądnąć się z jakiego materiału jest ona wykonana.

Sprawdź jakość wykonania kieszonek

Kurtka, która posiada solidnie wykonane kieszonki zwiększa szansę na to, że podczas jazdy nie zgubimy różnych drobiazgów takich jak klucze, telefon czy inne rzeczy, które zabieramy ze sobą w podróż.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.