Jeśli Twoje marzenie związane z kupnem motocyklu właśnie się spełniło, to jedyne co Ci pozostało, to zastanowić się nad nabyciem dobrego kombinezonu. Pamiętaj, że jest to konieczna część Twojego stroju na motor, ponieważ zwiększa ono bezpieczeństwo na drodze i redukuje wszelkie otarcia podczas upadku.

Na początek powinieneś zadać sobie jedno podstawowe pytanie: „jakiego kombinezonu potrzebuję?”. Przy wyborze warto znać rodzaje kombinezonu, a mamy ich dwa – tekstylne oraz skórzane. Te pierwsze to raczej strój do turystki, na przejażdżkę po mieście czy też do jazdy w gorące jak i mroźne dni. Należy pamiętać, że ten rodzaj kombinezonu posiada membranę, która odgrywa kluczową rolę, głównie podczas deszczowych dni. Niestety nie sprawdza się w czasie upałów, ponieważ skutecznie izoluje ciepło, co może stwarzać nie lada problem w trakcie podróży. Ale pocieszymy Cię – latem masz możliwość odpięcia membrany od kombinezonu, co sprawi, że Twój komfort jazdy znacznie się polepszy. Jeśli tekstylia, to i wentylacja – im lepsza odzież, tym system wentylacji lepszy. Podsumowując, jeżeli chcesz aby Twój kombinezon był idealny, to skorzystaj z naszych porad, które z pewnością pomogą Ci wybrać właściwy strój na motor.

Po pierwsza dobra firma

W przypadku kombinezonów nie jest tak, że cena zależy od nazwy, lecz głównie od jakości materiałów oraz membrany. Jeśli zdecydowałeś się na kombinezon tekstylny, to sugeruj się takimi firmami jak Rukka lub Spidi, a na pewno się nie zawiedziesz.

Po drugie zwróć uwagę na cenę

Pamiętaj, aby założyć sobie pewne minimum pieniężne – przynajmniej 600 zł, ponieważ za tą kwotę będziesz w stanie kupić dobry model kombinezonu.

Po trzecie pomyśl o przyszłości swojego kombinezonu

Jeśli chcesz, aby Twój kombinezon przetrwał dłużej niż dwa sezony, to przeznacz na niego większą ilość pieniędzy i nie kieruj się firmami z niskiej półki.

Drugim, wspominanym wcześniej rodzajem kombinezonu, jest skóra. Różni się ona od tekstyliów tym, że nie posiada membrany oraz nie jest ocieplana, a więc na chłodne lub deszczowe dni zupełnie się nie nadaje. Jednak ciuchy skórzane mają też swoje zalety: spora odporność na ścieranie czy idealne dopasowanie do sylwetki kierującego. Do odzieży skórzanej zaliczymy także kombinezony sportowe, które stworzone są z myślą o właścicielach takich motorów, jak ścigacz. Możemy je podzielić na jednoczęściowe, gdzie kurtka i spodnie stanowią jedność oraz na dwuczęściowe, w których kurtkę spina się suwakiem ze spodniami. Charakterystyczną cechą dla kombinezonów skórzanych są rzepy, znajdujące się poniżej kolan, do których instaluje się ślizgacze, a ich podstawowym zadaniem jest zapobiegać zniszczeniu spodni podczas zakrętów przy dużym złożeniu. Natomiast możesz spotkać się także z kombinezonami klasycznymi, których zasadniczym wyróżnikiem jest wygląd i przystosowane są bardziej do codziennego użytku. A więc jeśli jednak kombinezony skórzane bardziej przypadły Ci do gustu, to zanim staniesz przysklepowej półce, to zapoznaj się z kilkoma poradami, które z pewnością pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

Skóra wymaga konserwacji

Kombinezon skórzany należy przecierać pastą do konserwacji skór po to, aby nie stracił swojego połysku oraz żeby nie powstawały na nim wszelkiego rodzaju pęknięcia.

Wybierz skórę performowaną

Skóra perforowana, to taka w której znajdują się małe dziurki zapewniające wentylację. Z pewnością taka skórka sprawdzi się podczas upalnych dni.

Jakość = Cena

Pamiętaj, że im więcej zapłacisz za kombinezon skórzany, tym jego jakość będzie lepsza. Niech to będzie inwestycja w Twoje bezpieczeństwo i wygodę w czasie podróży.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.