Nie masz kasku – nie wsiadaj na motor! – takim hasłem powinien kierować się każdy doświadczony, a także początkujący motocyklista. Kask motocyklowy to podstawowy element garderoby każdego prowadzącego motor. Jego głównym zadaniem jest chronić naszą głowę podczas upadku, ale również sprawdza się w sytuacjach silnych podmuchów wiatru,  w czasie kontaktu z owadami czy izoluje nas od różnych zanieczyszczeń.

Różnorodność produktu

Przed zakupem kasku warto zapoznać się z ich rodzajem, a mamy ich cztery. Pierwszy z nich to kask typu jet, który służy głównie skuterzystom, nie rozwijających dużych prędkości na drodze. Jego główną zaletą jest szerokie pole widzenia, a sporym minusem fakt, że nie chroni szczęki. Drugi rodzaj kasku szczególnie lubiany przez motocyklistów, to tzw. kask szczękowy w którym w górę unosi się cała dolna część osłaniająca szczękę wraz z blendą. Niestety posiada także wadę, która wpływa niekorzystnie na komfort podróży. Kask ten jest głośny, czyli pobiera cały hałas z drogi do wnętrza kasku. Natomiast kask integralny to kolejny, a równocześnie najbardziej popularny model kasków, który słynie głównie z tego, że nie ma w nim odłączonej części szczękowej. Jego ogromnym plusem jest to, że znacznie lepiej izoluje od hałasów, czyli odwrotnie jak w przypadku kasków szczękowych. Dodatkowo posiada panele wentylacyjne, które zdecydowanie poprawiają wygodę podróżowania. Ale jeśli zdecydujemy się na sporty motocyklowe, to potrzebujemy takich kasków, które będą do tego przeznaczone. Takie modele są również kaskami szczękowymi, jednak różnica tkwi w tym, że nie posiadają standardowej szybki, a gogle ochraniające oczy można łatwo ściągnąć lub założyć. Do ich cechy charakterystycznej należy daszek widoczny w górnej części kasku.

Podejmij właściwą decyzję

Jeśli jesteś na kupnie kasku, a nie wiesz jakie aspekty brać pod uwagę, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę rad, które pomogą Ci podjąć odpowiednią i trafną decyzję.

Kask kupuj w sklepie stacjonarnym

Staraj się kupować kaski w normalnym sklepie, a nie internetowym, ponieważ w 100% będziesz pewien, że kupowany przez Ciebie produkt spełnia Twoje wymagania.

Zawsze zmierz kask

Kask należy mierzyć wielokrotnie, ponieważ jeśli nie uciska naszej głowy, nie odczuwamy bólu, a ściągnięcie go nie wymaga od nas większego wysiłku, to znaczy, że produkt jest wart zakupu.

Zastanów się nad kolorem

Ze względów praktycznych nie powinniśmy kupować kasku w kolorze czarnym, ponieważ będzie w nim za gorąco. Postaw na kolor biały, który zwiększy Twoją widoczność na drodze oraz odbije promienie słoneczne.

Sprawdź obsługę kasku

Podczas zakupu powinieneś skupić się na prostych czynnościach związanych z obsługą kasku: ile czasu zajmie Ci założenie/ściągnięcie kasku, jak funkcjonuje zapięcie oraz czy w łatwy sposób otwiera się blenda.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.