Jeżeli kombinezon oraz kask uzupełniły już Twoją garderobę, a motocykl czeka na Ciebie w garażu, to czas pomyśleć o butach. Zanim jednak zdecydujesz się kupić buty motocyklowe, to warto abyś poznał ich rodzaje i dopasował je do swoich potrzeb.

Funkcjonalność przede wszystkim

Generalnie takie obuwie dzielimy na sportowe i turystyczne. W tych pierwszych spotkamy slidery oraz protektory znajdujące się na zewnątrz. Natomiast membrana nie stanowi wyposażenia takich butów, chociaż zdarzają się małe wyjątki. W przypadku obuwia do celów turystycznych, nie znajdziemy w nich ślizgaczy, a protektory są tak ukryte, aby nie rzucały się w oczy. Zasadniczą różnicą w stosunku do butów sportowych jest fakt, że posiadają membranę, a więc nie jest im straszny deszcz, ani nawet wiatr. Wśród kategorii butów motocyklowych trafimy także na takie, które zakończone są wyżej kostki. Jednak nie traktujmy ich jako główny produkt na motor, lecz jako dodatkową parę butów. Innym, zupełnie odmiennym typem obuwia motocyklowego, są tzw. „offroady” – bardzo ciężkie, wielkie i niezwykle sztywne. Z takim produktem masz pewność, że podczas kontaktu z pniem, kamieniami czy gałęziami Twoja noga będzie w zupełności chroniona, a tym samym zapobiegniesz nieprzyjemnym konsekwencjom. Jeżeli jednak jesteś fanem motocykli typu SUV, to zdecyduj się na buty popularnie zwane „enduro”. Z pewnością dostarczą Ci wysoki komfort nie tylko podczas jazdy, ale i podczas chodzenia.

Jakość i wygoda to podstawa

Musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie – nie oszczędzaj na butach! Obuwie motocyklowe z niską ceną charakteryzują się tym, że wykonane są w fatalny sposób, co może doprowadzić do ich niszczenia po niedługim okresie użytkowania. Takie buty są w stanie wytrzymać tylko dwa sezony. Aby zapobiec podobnej sytuacji, pomożemy Ci wybrać właściwe obuwie. A więc na co musisz zwrócić uwagę ?

  • Koniecznie sprawdź czy Twoje kostki są chronione protektorami z obu stron buta.
  • Ochraniacze znajdujące się w środku obuwia nie powinny Cię uwierać.
  • Pięta w takich butach musi być sztywna.
  • Zwróć uwagę na to czy przednia część butów prawidłowo chroni Twoje palce.
  • Przyjrzyj się membranie, czy aby nie kończy się w połowie buta, ponieważ jeśli taka sytuacja zaistnieje, to podczas deszczu Twoje stopy nie będą dostatecznie chronione. Zdecydowanie możemy polecić Ci membranę Gore-Tex.
  • Skorzystaj z informatorów dołączonych do butów, a na pewno dowiesz się o rzeczach, których użyto do produkcji wybranego przez Ciebie modelu obuwia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.